تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا | سالانه دانشجویان زیادی به دلیل امکانات خوب تحصیلی درکانادا برای ادامه تحصیلات خود  وارد این کشور می گردد . کالج های این کشور  محیطی مطلوب برای علاقمندان به علم آموزی و تحقیق می‌باشد . دریافت پذیرش و ویزا از دانش گاه های کانادا در  رشته‌های گوناگون قابلیت و امکان پذیر است . البته نکته قابل توجه ,  گزینش رشته تحصیلی در کانادا میباشد . در بعضا از رشته‌ها , فارغ التحصیلان فورا میتواند وارد محیط فعالیت شوند . سابقه در کمپانی کانادایی و سوابق آن می‌تواند در روند مهاجرتی بدین سرزمین دوچندان  تاثیرگذار باشد . بدین ترتیب گذشته از مبادرت به تحصیل در کانادا حتما با مشاوران تحصیلی  کانادا مشورت فرمایید .
نکته  مثبت برای علاقمندان به تحصیل درکانادا قابلیت دریافت اقامت دایم بعداز فارغ التحصیلی است . اکثر اوقات فارغ التحصیلان  کانادا بعداز یک زمان  یک ساله کاری در موسسه ها کانادایی می‌توانند به آسانی مبادرت به دریافت اقامت دایم کانادا کنند . افزون بر آن مدارک تحصیلی  کانادا در تمام نقاط دنیا دارای اعتبار هست .
علاقمندان به علم آموزی در کانادا میتوانند بعداز دریافت سند دیپلم در جمهوری اسلامی ایران به طور بدون واسطه وارد دانش گاه ها یا اکالجهای  کانادا شوند . بشرط ورود  در دانش گاه های کانادا داشتن  گواهی زبان آیلتس یا تافل است . میزان دستکم نمره هر دانشکده متعدد است . در موقعیت کلی کسب نمره شش و نیم آیلتس می‌تواند در بخش اعظم دانشگاهها شرط زبان را ارضا کند .
مخارج تحصیلی در دانشکده کانادا در بازه زمانی مدرک لیسانس , کارشناسی ارشد و دکترا با اعتنا به رشته  و شهر گوناگون هست . ولی دانشجویانی که میانگین بالا داشته باشند شاید بورسیه تحصیلی اخذ کنند .
برای علم آموزی در مدرسه های کانادا در حالتی که درخواست کننده پایین ۱۸ سال باشد , نیاز به ارائه گواهی زبان  نیست .دانش آموزان می توانند با ارایه ریز نمرات خود به تحصیل مشغول شوند.